تبلیغات
بلاگفا - کدام کاندیدا گزینه مورد نظر رهبری است؟
بلاگفا

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

کدام کاندیدا گزینه مورد نظر رهبری است؟


این روزها بسیاری از فعالان و باصطلاح کنشگران سیاسی در تریبون های مختلف رسمی و غیر رسمی با شایعات و گذاره هایی برخورد می کنند که رهبر معظم انقلاب بر فلان شخص از میان کاندیداها نظر مثبتی داشته و علاقمندند تا وی مسئولیت ریاست جمهوری را در کشور عهده دار شود.


این روزها بسیاری از فعالان و باصطلاح کنشگران سیاسی در تریبون های مختلف رسمی و غیر رسمی با شایعات و گذاره هایی برخورد می کنند که رهبر معظم انقلاب بر فلان شخص از میان کاندیداها نظر مثبتی داشته و علاقمندند تا وی مسئولیت ریاست جمهوری را در کشور عهده دار شود.

حسین مقدم/رویداد، حالا صرف نظر ازینکه حتی اگر رهبر معظم انقلاب کسی را بیش از سایرین برای ریاست جمهوری بپسندند و حتی این گزینه را هم اعلام کنند هیچ آسیبی به ساختار دموکراتیک کشور وارد نشده و امری کاملا مشروع و قانونی است ، اما معظم له در هیچ یک از سخنرانی های خود و نه در محافل خصوصی به هیچ یک از افراد در هیچ یک از دوره های رقابت های ریاست جمهوری علامتی را نشان نداده اند.

اما بد نیست دوستان گرامی بیشتر ازآنکه شایعات نادرست و روایت های شنیده شده را به رهبر انقلاب نسبت داده به گمانه زنی مبتنی بر یک مقدمه منطقی پرداخته و سعی کنند تا اصلح را از میان فرمایشات معظم له برداشت نموده و به کسی رای بدهند که از معیارهای مورد اشاره ایشان بهره مند هست نه اینکه کسی را انتخاب کنند که بیشتر شانس ریاست جمهوری دارد ، چرا که در نظام سیاسی الهی اولویت با تشخیص بر اساس وظیفه شرعی و نه اتخاذ رویکردهای سیاسی و رعایت مصالح.

جعل عبارت صالح مقبول به جای اصلح که عبارتی درون گفتمانی و مهم به شمار می آید نیز در همین رابطه قابل فهم و تفسیر است که عده ای نادانسته گفتمان انقلاب اسلامی را با ساختن این واژه بدون پشتوانه به سمت انحراف سوق دادند انحرافی که ممکن است به مثابه یک بدعت آسیب های غیر قابل جبرانی را برای ساختار سیاسی کشور به همراه داشته باشد.

اما بصورت ملموسی گزینه رهبری معظم انقلاب برای ریاست جمهوری باید واجد این ویژگی ها باشد.

1_اصلح باشد

اصلح بودن خود یک واژه از منظومه گفتمانی انقلاب اسلامی است که به همراه خود طیف وسیعی از مفاهیم را دربرمیگیرد.خلاصه دیدگاه سیاسی اسلام برای حکمرانان را اصلح بودن تشکیل میدهد که این فرد مومن ترین افراد و در عین حال شخصی با لیاقت و توانمندی های مدیریتی و حکومتی است که از مشروعیت قابل ملاحظه برای تصدی پست سیاسی به نسبت سایر افراد برخوردار است.

معنای دقیق اصلح بودن را نمی توان صرفا برپایه برداشت های معنوی تفسیر کرد ، بلکه اصلح فردی است که از میان صالحانی که توانایی حکمرانی را دارند برگزیده خواهد شد.

اصلح با هیچ وازه دیگری قابل مقایسه نبوده و فشرده ای از مطالبات رهبری معظم انقلاب اسلامی را در خصوص کاندیداهای ریاست جمهوری آینده در بر میگیرد.

در عین حال معظم له طی یک سخنرانی در سی و یکم اردیبشهت هفتادوشش در جمع ایثارگران انتخاب اصلح را مانند اصل شرکت در انتخابات یک تکلیف الهی توصیف میکنند.

2_دردآشنا بودن

رهبر معظم انقلاب اسلامی بخوبی در مراحل مختلف و دفعات متعدد تاکید کرده اند که کسی باید رئیس جمهور بشود که درد مردم را فهمیده و با آن بیگانه نباشد.

بسیاری از اشخاصی که علاقمند به تصدی پست های سیاسی هستند نسبتی با رنج ها و دردهای مردم نداشته و ندارند و بعبارتی صحیح تر کسانیکه برای نشستن روی یک صندلی باید از صندلی سی میلیون تومانی استفاده کنند و یا با خودروهای صدها میلیونی امورات عادی زندگی شان را برگزار می نمایند طبیعتا واجد این صفت نمی باشند.

درد آشنایی یعنی حرکت در سطح پایین ترین سطح مردم تا حرکت در سطح تخصصی ترین مشکلات روزمره ای که هر یک از شهروندان و صاحبان رای روزانه با آنها دست و پنجه نرم میکنند.

دردآشنایی یعنی رئیس جمهور به دایره وسیعی از مشکلات ملت از مسائل بهداشتی و درمانی تا موضوعات رفاهی و آبادانی و همینطور فشرده ای از مسائل اقتصادی و امنیتی اشراف داشته باشد و بداند کسانیکه مثلا از فلان بیماری در رنج هستند چگونه و با طی چه مراحل و هزینه هایی به درمان و داروی آن دست پیدا می کنند.

طبیعی است کسانی که در مجموعه در هم تنیده از حصارها و پرستیژ اشرافی زندگی می کنند امکان فهم مسائل ملت را ندارند.

3_تجمل گرا نباشد

تجمل گرایی صفتی است که بسیاری از دولتمردان در فرهنگ های مختلف سیاسی بنابر دلایل گوناگون و بعضا قابل توجیحی به آن مبتلا می شوند که طبیعتا صرف هزینه هایی ازآن از جیب ملت و رای دهندگان است و علاوه بر این گسترش نارضایتی را در کشور سبب میشود.

اما در همین میدان رقابت های انتخاباتی هستند کسانی که مانند عالیجنابان و پادشاهان و با تشریفاتی باور نکردنی زندگی میکنند و حتی نمی توانند تصویری از محل سکونت و خانه ای که در آن زندگی میکنند را منتشر کنند ، طبیعی است که خانه های چند میلیاردی در اختیار گزینه ای که مورد پسند و علاقه رهبری است ، قرار ندارد.

مالکان تشریفاتی ترین زندگی ها در منظومه اندیشه رهبری انقلاب برای تصدی پست ریاست جمهوری از جایگاهی برخودار نیستند و مردم خود بخوبی می دانند چه کسانی و چگونه و در کجا از چه سطح زندگی بهره می برند.

4_شجاع باشد

رئیس جمهوری می تواند منافع ملت را تامین کرده و اهداف رهبری انقلاب را تامین نماید که در دو بعد داخلی و در برابر زیاده خواهان و در بعد بین المللی و در جریان برخوردهای با قدرت های زیاده خواه امکان مقاومت و شجاعت عدم عقب نشینی را داشته باشد.

قاطعیت و عدم تزلزل در برابر فشارهای داخلی و خارجی و عدم عقب نشینی های بی هنگام و بدون تعریف عقلایی از مهمترین صفاتی است که رهبر معظم انقلاب در جریان فرمایشاتشان برای تبیین معیارهای انتخاب اصلح برآن تاکید کرده اند.

بسیاری از مردان سیاست در برابر یک فشار و یک تهدید دست به عقب نشینی زده و منافع کشور را فدای مصلحت بینی هایی می کنند که در واقع ناشی از میل وافر به ماندن بر اریکه قدرت به هر قیمت ممکن می باشد.

5_پرتلاش و کاری بودن

حجم وسیعی از مشکلات و مسائل کشور که البته قابل رفع و تبدیل شدن به فرصت هایی طلایی است ، فردی جوان ، با تلاش و خستگی ناپذیر را می طلبد که بتواند با کوهی از مسائل دست و پنجه نرم کند.

کسانی مناسب این سمت هستند که بتوانند روزانه با افتخار تا بیست ساعت کار مفید کرده و روز خود را از طلوع خورشید آغاز کنند ، در کشور و در برخی از دوره ها شاهد بوده ایم که رئیس جمهور توان حاضر شدن در عرصه های وناگون را بصورت بموقع و کارآمد نداشته است که ناشی از برخی صفات شخصی است.

صرفا برنامه ریز بودن صرف زمان در جلسات طاقت فرسای طولانی مظهری از تلاش پر پیمانه نیست و حضور در برخی از عرصه های اجرایی مظهر و مصداق دیگری از پرتلاشی و پرکاری رئیس جمهوری است که می بایست از یک قطب منطقه ای برای شکوفایی بیشتر و بهتر حمایت کند.

6_باتدبیر باشد

همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی درجریان سخنرانی شان برای دست اندرکاران انتخابات در سال جاری یادآوری میکنند که رئیس جمهور باید با تدبیر باشد.تدبیر به این معناست که رئیس جمهور توانایی تشخیص این را داشته باشد که در شرایط و برهه های خطیر کشور منافع کلان را فدای لجاجت بر سر حمایت از یک همکار یا یک تصمیم غلط خود یا زیر مجموعه اش نکند.

تدبیر یعنی توانایی ذهنی و عزم عقلایی برای گرداندن امور با اتکای به برآوردهای پرمنفعت برای کشور که در جریان رویارویی با مشکلات بعنوان عاملی کارآمد قابل تصور است.

7_مقاوم باشد

بسیاری از دشمنان داخلی و خارجی با تنگ کردن حلقه های فشار و حاصره در ابعاد مختلف من جمله فشارهای و تحریم های اقتصادی تلاش کرده اند تا نظام اسلامی را وادار به عقب نشینی کنند.

تجربه مذاکرات هسته ای در دولت های قبل از احمدی نژاد و یا رایزنی ها برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم بیانگر این مهم است که غرب از اهداف خود علیه ایران دست برنداشته و تنها با دسیسه ها و حیله هایی سعی در انحراف مسئولین پای میز مذاکره دارد.

مقاوم بودن رئیس جمهور سبب میشود تا منافع بلند مدت کشور مانند دوران اصلاحات قربانی ساده اندیشی و عقب نشینی سریع و عجولانه نشود.همچنین ادامه مسیر خدمت به ملت نیازمند بهره مندی از حضور رئیس جمهوری است که توانایی ایستادن در برابر باند ثروت و قدرت را دارد، باندی که مثل یک بیماری سرطانی در بسیاری از شئون خود را گسترش بخشیده و همچنان سودای توسعه طلبی دارد.

8_پایبند به مقررات باشد

قانون و مقررات برآمده از یک نظام درهم تنیده و پرهزینه ای است که وقت مفید بسیاری از سازمان ها و دستگاههای کشور را برای به تصویب رسیدن اشغال کرده و تنایتا بعنوان منظومه ای از وظایف دستگاههای اجرایی و اداری کشور ابلاغ شده است.

بی توجهی به قانون و قانون شکنی ضمن اینکه وضعیتی ارتجاعی و بازگشت به گذشته ای بی سامان شبیه به وضعیت ماقبل طاغوت به شمار می آید، فضا را برای هرگونه سو استفاده ای گسترده می نماید، ضمن اینکه عدالت در برابر قانون یک مطالبه عمومی است که مردم هیچ گاه از آن صرف نظر کرده و رهبری معظم انقلاب نیز بخوبی این درخواست عمومی را بازتاب داده اند.

9_ مرز روشن با دشمن داشتن

بسیاری از فعالان سیاسی در شرایط فعلی کشور که ناشی از برخی فشارهای بی سابقه خارجی و خصوصا دولت آمریکاست و یا طی دوره های قبل که دشمنان نظام اسلامی با رخنه در دولت های سازندگی و اصلاحات مسیر کشور را دچار تلاطم های قابل ملاحظه ای کردند ، مرز بین خودی و غیر خودی را مشخص ننموده و با ساده اندیشی امکان حضور عناصری از وابستگان به دشمنان ایران اسلامی را در دستگاه اجرایی کشور فراهم آوردند.

درکنار این موارد و در اتخاذ مواضع بین المللی نیز شاهد همین ضعف و عدم صف بندی های دقیق بوده ایم ، گذاره ای که در مشی سیاسی مقام معظم رهبری کاملا در جهت عکس قرار داشته و مواضع معظم له صادقانه و شفافا ابراز میشود، بنابر این بدیهی است که رئیس جمهوری بعدی کشور می بایست فردی باشد که از هم اکنون مرزهای روشنی با دشمنان ایران اسلامی دارد.

10_فردی منهای ضعف های احمدی نژاد

رهبر معظم انقلاب اسلامی طی سخنرانی مهم خود در مشهد مقدس فرمودند:آنچه ما برای رئیس جمهور آینده نیاز داریم ، عبارت است ازامتیازاتی که امروز وجود دارد ، منهای ضعف های که وجود دارد.

این بیان روشن رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بنوعی قدردانی از صفات مثبت و در خور تقدیر دولت و فرد رئیس جمهوری فعلی است و هم از سویی دیگر تبیین این مساله بسیار مهم که نباید فرد بعدی این حداقل ها را نداشته باشد و می بایست در نکات مهم و نقاط قوت رئیس جمهور فعلی مشترک باشد.

نقاط قوت رئیس جمهور فعلی کشور ، ساده زیستی ، تلاش صادقانه و انبوه ، دغدغه مندی عدالت و مشکلات مردم و ....و البته ضعف های وی عدم توجه به فضا و اقتضائات جاری کشور ، لجاجت های سیاسی و وارد شدن به منازعات بی حاصل و خصوصا بهره مندی از عناصر و دست یارانی است که برای او هزینه های بسیار زیادی را بوجود آورده اند.

با در نظر گرفتن معیارهای فوق عملا به گزینه رهبر معظم انقلاب در انتخابات نزدیک خواهیم شد و این امکان بوجود می آید تا انتخاب ما در راستای ادای تکلیف الهی و رضایت پروردگار متعال رقم خورده و برای کشور و مردم ثمر بخش باشد.
 

What is leg length discrepancy?
جمعه 13 مرداد 1396 01:57 ب.ظ
Whats up very cool site!! Guy .. Beautiful .. Superb ..
I will bookmark your blog and take the feeds also?
I'm glad to search out so many useful information right here in the put up, we want work out extra strategies in this regard,
thanks for sharing. . . . . .
http://johnettagranzin.hatenablog.com/entries/2015/06/26
یکشنبه 8 مرداد 1396 11:37 ب.ظ
Hey there, You've done an excellent job. I'll certainly digg it
and personally recommend to my friends. I'm confident they will be benefited from this website.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : سرویس بلاگفا

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

پایگاه اینترنتی دیده بان نیوز
من یك یهودی ام . . .; نشریه الكترونیكی منشور
نشریه الكترونیكی طریق
باران های سمی !