تبلیغات
بلاگفا - جلیلی شعار طرفداران خود را تغییر داد/ استفاده از ظرفیت مردم تحت گفتمان اسلام، هنر امام و رهبری است
بلاگفا

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جلیلی شعار طرفداران خود را تغییر داد/ استفاده از ظرفیت مردم تحت گفتمان اسلام، هنر امام و رهبری است

دکتر جلیلی به حضاری که شعارهای انقلابی سر داده بودند گفت:« شعار خود را چنین اصلاح کنیم که، نه سازش نه تسلیم، یار ولایت هستیم».

به گزارش رویداد از تبریز ، دکتر سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، امروز و در ادامه سفرهای استانی خود با استقبال پرشور مردم غیور تبریز به این استان رفت.
طی همایشی که عصر امروز به مناسبت حضور دکتر جلیلی در سالن شهید پورشریفی تبریز برگزار شده بود، سعید جلیلی به بیان نکاتی در رابطه با انقلاب امام خمینی و ضرورت ایمان و امید که در تقابل با کفر هست پرداختند و گفتند: امام خمینی در انقلاب اسلامی دو مؤلفه ی بزرگ را عمیقاً باور داشت، وعده های الهی را، چون به وعده های الهی ایمان داشت و به همین دلیل از ابتدای این حرکت بر مبنای امید به آینده حرکت کرد. دشمنان این جریان آن را نمی خواستند و از ابتدای حرکت هر کسی که به مقابله با خط امام برخواست دو مؤلفه اصلی را دنبال می کرد : 1 _ تهدید . 2 _ تضعیف. 
دو خط ایمان و کفر در برابر هم 50 سال است که صف آرایی کرده اند. در سویی ایمان و امید قرار دارد و در سوی دیگر تهدید و تردید. تجربه ی این 50 سال چه بود. تقابل این دو خط یک تقابل جدی بود نه یک تقابل شکلی. تقابل این دو خط یک تقابل واقعی و در همه ی عرصه ها بود. جریانی که خواست، نگذارد جریان ایمان و امید پاینده شود؛ اما امام ( ره ) بر اساس آموزه های اسلام ناب محمدی (ص) ، 50 سال پیش یک شجره ی طیبه ای را بنا نهاد. در این50 سال این شجره تنومند تر و قوی تر شد. خوشبختانه هرچه زمان گذشت جریان ایمان و امید براساس همان ایمانی که به وعده های الهی، رسالت و وظایف خود داشت که عمل صالح بود، توانست پیروزی های بزرگ و بزرگتری را رقم بزند. زمانی دشمنان این جریان ایمان و امید نمی خواستند که انقلاب اسلامی پیروز بشود. امام و مردم ما خواستند انقلاب اسلامی پیروز شود و پیروز نیز شد. دشمنان انقلاب اسلامی 8 سال جنگ را به ملت ما تحمیل کردند برای اینکه نظام جمهوری اسلامی تشکیل نشود. 
غیور مردان آذربایجان و سایر نقاط کشور ما، چون باکری ها، به میدان رفتند و بار دیگر وعده ی الهی محقق شد و پیروزی بزرگ رقم خورد و ملت ما پیروز شد.
دشمنان ما مسیر دیگری را دنبال کردند. دنبال این بودند که با فشارهایی نظیر تحریم و فشارهای اقتصادی ملت ما را از مسیر پیشرفت محروم کنند؛ اما نتوانستند. در هر جایی که آنها بیشتر متمرکز شدند و فشار بیشتری آوردند بر اساس وعده ی الهی در همان جا پیروزی های بیشتری نصیب ملت ما شد. تمام قدرت های بزرگ جهان با هم جمع شدند تا ایران هسته ای نشود؛ اما ملت ایران اراده کرد هسته ای بشود و بعد از مدتی به مدد جوانان این کشور توانست یکی از ده قدرت هسته ای جهان شود. 
تمام اینها می خواستند مانع نفوذ انقلاب اسلامی بشوند. امروز خود آنها اعتراف می کنند که ایران یک قدرت بزرگ منطقه ای است. قدرتی که با قدرت های بزرگ به تنهایی هماوردی میکند. این رمز پیشرفت ملت ماست: ایمان و امید 
ملت ما باور کرد، ایمان آورد و وعده های الهی بر او نازل شد. 
اما جریان مقاوم، آنها در تمام این سالها سعی کردند با تهدید جلوگیری کنند و امروز خود آنها فهمیدند تهدیدهای نظامی و اقتصادی و حتی ترفندهای سیاسی و اقتصادی دیگر راه به جایی نمی برد. آنها امروز ترفند جدیدی را انتخاب کرده اند، ایجاد تردید در ادامه ی مسیر. می خواهند ملت ما را از ادامه ی مسیری که با موفقیت پیموده است و موجب پیشرفت و تعالی ملت ما شده است باز بدارند. 
امروز آنها متوسل به ایجاد تردید شده اند. ترفند آنها این است که به جای ارزیابی های صحیح و دقیق از پیشرفت های ملت ایران با توسل به برخی کاستی ها و نارسایی ها و بزرگنمایی ها چنین وانمود کنند که ملت ما در این مسیر دچار هزینه های سنگین شده است و باید امروز نه پیشرفت، بلکه پسرفت داشته باشد. این تمام بحثی است که آنها دنبال می کنند که البته بحث جدیدی نیست
. 
ما باید امروز یک ارزیابی دقیق از مسیری که انتخاب کرده ایم داشته باشیم. این بسیار مهم است که ما بدانیم، امروز کدامین مسیر را می خواهیم ادامه بدهیم، آیا دچار تردید بشویم یا مسیر ایمان و امید را ادامه بدهیم ؟ تلاش آنها هم این است. اگر می خواهیم یک ارزیابی صحیح داشته باشیم باید ببینیم ما امروز در چه نقطه ای قرار داریم. 
مقام معظم رهبری به صراحت فرمودند ما امروز در موقعیت شعب ابیطالب نیستیم. ما امروز در موقعیت خیبر هستیم. این یک ارزیابی دقیق کارشناسی بود. عده ای نمی خواهند این ارزیابی دقیق برای ملت ما تببین شود. تمام بحثهایشان این است که بگویند ما امروز در موقعیت بسیار ضعیف مثل شعب ابیطالب هستیم. شما ببینید تمام تبلیغاتی که رسانه های بیگانه  می کنند چه کسی را دارند دنبال می کنند اگر اینگونه است پس چرا اینقدر هراسان هستند. دکتر جلیلی در جمع پرشور و انقلابی مردم 
تبریز به ضرورت تبیین موقعیت انقلاب و ملت انقلابی در جهان پرداخت و گفت:« در تقابل اراده ها، اراده ی خودمان را به دشمن تحمیل می کنیم». 
در جنگ های دو سه روزه و 22 روزه و 8 روزه، رژیم صهیونیستی شکست می خورد. تشکیل انقلاب اسلامی، این نشانه های شکل گیری تمدن اسلامی است. حتماً باید آنها نگران باشند. باید نگران باشند که چنین تهدید هایی را بکنند. 
این بسیار مهم است که ما بدانیم در چه موقعیتی هستیم. این ظرفیت چگونه حاصل شد؟ در پرتوی یک نظریۀ مترقی: نظریه ولایت مطلقه ی فقیه. تمام پیشرفت ها و موفقیت هایی که کشور ما داشته است در طول 34 سال اخیر مرهون گفتمان اسلام ناب است که حضرت امام ( ره ) با صلابت پرچم آن را بلند کرد و مقام معظم رهبری با صلابت و حکمت آن را ادامه داد.
آن ها تمام تلاش خودشان را به کار می برند تا آن چیزی که موجب این اقتدار، عزت و محبوبیت شده است را تضعیف کنند. 
من به سه جریان آن اشاره می کنم: در 4 سال اخیر در پرتو نظریه ولایت مطلقه فقیه جمهوری اسلامی ایران در همین ایام با عزت و اقتدار توانست هم جمهوریت خودش و هم اسلامیت خودش را به رخ دنیا بکشد. 
انتخابات سال 88 اوج جمهوریت نظام را به رخ جهانیان کشید. نشان داد که نظریه ی مردم سالاری دینی و ولایت مطلقه ی فقیه می تواند ظرفیتی را آزاد کند که بعد از 30 سال چنین مشارکت گسترده در عین رقابت فشرده صورت بگیرد. دشمنان به ترس افتاده بودند و تمام تلاش خودشان را به کار بردند تا مانع این موفقیت بشوند. لذا آن ظلم بزرگ به نظام در قالب فتنه از سوی جریاناتی صورت گرفت؛ اما از سوی مردم تو دهنی خوردند و در 9 دی ملت دوباره اراده ی خودش را به جهان نشان داد. 
جریان دیگری سعی کرد در همین دوران در حالی که ما در اوج موفقیت ها و پیروزی ها بودیم از نگاه اسلام ناب زاویه بگیرد و انحراف ایجاد کند. موفقیت هایی که بر مبنای اسلام ناب و پیروی از ولایت فقیه شکل گرفته بود، عده ای خواستند با انحراف اصلی این رشد و پیشرفت را متوقف کنند؛ اما ملت ما هوشیارانه برخورد کرد و جواب داد که هیچ انحرافی را از هیچ کسی برنمی تابد. 
ملت ما در شعارهای خودش بارها اعلام کرد که با هیچ کس عقد اخوت ندارد و شاخص او یک چیز است، ولایت فقیه و همه ی افراد در هر پست و مقامی با این شاخص سنجیده می شوند و هرگونه زاویه گرفتن و انحرافی از این شاخص از سوی ملت رد خواهد شد.
ملت ما بیدار است و هوشمندانه عمل میکند. اجازه نمی دهد کسانی با تهدیدهای غلط بخواهند از مقاومت ملت ایران در دفاع از حقوق خودش تصویری غلط ارائه بدهند. 
تصویری ارائه دهند کأنه هر آنچه موفقیت برای کشور بود را نادیده بگیرند و بیان کنند که ما فقط در مسیر تکاملی انقلاب دچار هزینه بودیم. البته ملت ما منکر این نیست. ملتی که مقاومت میکند و با عزت از حقوق خودش دفاع میکند و با صلابت پیشرفت میکند، کسانی به مقابله با او برمی خیزند و برای او فرش قرمز پهن نمی کنند. این را ملت ما به خوبی می داند. 
اما ملت ما بر همین مبنا و با همین استواری میداند که هزینه هایی که در مقاومت می دهد بسیار کمتر از هزینه هایی است که خدای نکرده ممکن است در سرفرود آوردن در برابر دشمن داشته باشد. 
دکتر جلیلی به حضاری که شعارهای انقلابی سر داده بودند گفت :« شعار خود را چنین اصلاح کنیم که، نه سازش نه تسلیم ، یار ولایت هستیم .


 

 سعید جلیلی در دیدار با جوانان تبریز در رابطه با برنامه های اقتصادی خویش چنین اظهار داشت: ما امروز بر مبنای رهنمودهای حکیمانه ی مقام عظمی ولایت، انشاءالله در مسیر پیشرفت و تعالی با سرعت پیش خواهیم رفت و الگویی از تمدن اسلامی را به امت اسلام و جهانیان نشان خواهیم داد. 
اما نباید این مسیر پیشرفت و حرکت در آن ما را از ضعف ها غافل کند. یکی از ضعف های بسیار مهم و اساسی این است که ما باید بدانیم چرا پیشرفت کردیم و چگونه پیشرفت کردیم و چه ضعف هایی داریم و آن ضعف ها را برطرف کنیم. 
ما چرا پیشرفت کردیم. دو دلیل داشت: 1 – اسلام ناب . 2 – آزاد بودن ظرفیت های مردم 
هنر بزرگ امام و مقام معظم رهبری این بود که توانست ظرفیت مردم را تحت گفتمان اسلام ناب آزاد و شکوفا کند و حماسه های بزرگ پیروزی انقلاب و پیروزی دفاع مقدس را رقم بزند. این هنر بزرگ امام بود که ظرفیت جوانان ما را آزاد کرد. از باکریها اسطوره ساخت. از تمام شهیدان بسیجی ما اسطوره های به یاد ماندنی در تاریخ ساخت. 
سوال من این است آیا این حماسه فقط مربوط به دفاع مقدس است ؟ آیا نمیتواند تکرار بشود ؟ نمیتواند در سایر عرصه ها ظهور پیدا کند ؟ من یقیناً باور دارم. برمبنای اسلام ناب و اعتماد به مردم می توان حماسه های بزرگ دیگر خلق کرد. ما میتوانیم اگر این دو مؤلفه را در کنار هم قرار بدهیم حماسه های بزرگ در اقتصاد، صنعت و کشاورزی و حتی حماسه های بزرگ سیاسی و فرهنگی ایجاد کنیم. 
این وظیفه ی بزرگ دولت است. کسی که در رأس دستگاه اجرایی کشور و در موضع رئیس جمهور قرار میگیرد، مهمترین وظیفه ی او این است که اولاً دستگاه اداری، وزارت خانه ها، ظرفیت های اجرایی و اداری ما را به گونه ای مدیریت کند که دستگاه ها و ادارات ما مانع مردم نشوند. همانطور که در زمان دفاع مقدس یگان های رزم ما مانع ظرفیت جوانان ما نمیشد. یک جوان 18 ساله را که جبهه میرود می بینید ظرف یک سال میشود فرمانده گردان و یک موفقیت های بزرگی را رقم میزند. 
امروز هم جوانان ما و مردم ما می توانند در عرصه ی اقتصاد و کشاورزی حماسه های بزرگی را رقم بزنند. 
وظیفه ی بزرگ دولت این است که اول از همه ساختار اجرایی - اداری را متناسب با سازوکار زمان دفاع مقدس به گونه ای شکل بدهد و مدیریت کند که نه تنها مانع آزادی ظرفیت های مردم نشود بلکه مشوق و پشتیبان ظرفیت های آنها باشد. 
دکتر جلیلی افزود: اگر امروز مردم ما از گرانی و بیکاری و از رکود در تولید ناراحت هستند، این را باید دولت در سرلوحۀ برنامه های خودش قرار دهد. با گامهای حماسی و اساسی و نه کارهای معمولی و موردی که فقط برای چند روز موجود باشد. ما امروز به گامهای حماسی و اساسی نیاز داریم تا آن حماسۀ اقتصادی مورد نظر رهبری را محقق کنیم . 
اولین گام مهم برای ایجاد حماسه ی اقتصادی این است که باید شفافیت اقتصادی درست کنیم. 
نباید اجازه بدهیم فقر و غنا دو قطب مقابل هم باشند. عده ای بتوانند از ظرفیت های بیت المال سوء استفاده های 1000 میلیاردی بکنند و عده ای برای وام 5 میلیونی بمانند. اگر شما این شفافیت را در دستگاه های اقتصادی ایجاد نکنید همیشه دچار یک چرخه ی معیوب در سیستم اقتصادی خواهید بود . گام دوم مهم این است که همت دولت باید در حمایت از تولید باشد. اگر ما می خواهیم تورم برچیده بشود راهش این است که شما در برابر نقدینگی که هست کالای متناسب تولید کنید . 
اگر این فرمول انجام شود آن موقع هم کالا و اشتغال بیشتر می شود و هم تورم کاهش پیدا میکند. راه آن حمایت از تولید است. حمایت از تولید در این صورت است که شما به اجناس خارجی به واردات و قاچاق و تبلیغات آنها اجازه ندهید و تولیدگر شما دولت را پناه خودش بداند و بداند که دولت به او در مسیر کمک میکند که کار کند.

گام سوم در این مسیر حمایت از کشاورزی است. ما چرا باید فقط همین امسال 11 میلیارد دلار محصولات کشاورزی وارد کنیم درحالی که همه ی آنها را در همین آذربایجان می توان تولید کرد . آیا اگر آن 11 میلیارد را به کشاورز آذری خودمون بدهیم بهتر است یا اینکه به شرکتهای خارجی ؟ و چه اشتغالی به دنبال آن ایجاد میشود . 
گام چهارم و مهم سفرهای وزارت خانه ایست. ما باید هم چنان که سفرهای استانی را انجام می دهیم با حضور در وزارت خانه ها تمام آن زنجیرهایی که وزارت خانه ها به دست و پای مردم بسته اند و همچنین موانع بروکراسی که برسر راه مردم است برچیده شود تا مردم مرتب برای انجام کارشان نخواهند رید و بکر را ببینند و نامه بدهند تا ایکس و ایگرگ برای آنها کار انجام دهد . 
این یک امر مهم است و من معتقد هستم ما وقتی می توانیم به خوبی این حماسه ی اقتصادی را برقرار کنیم که در ساز و کارهای اداری یک عدالت ساختاری برقرار شود. 
اگر ما به عدالت ساختاری و توزیع عادلانه ی امکانات نپردازیم مسلماً موفقیتی را نخواهیم داشت. 
اگر ملت ما توانست در برابر دشمنان بزرگ مقاومت کند و اراده ی خودش را در پیروزی انقلاب و تشکیل نظام و تبدیل به یک قدرت جهانی شدن، به اراده ی دشمنان تحمیل کند، اگر ما اجازه دهیم ظرفیت شما جوانان و مردم در هر عرصه ای که توانمندی دارید اجازه ی ورود و ظهور پیدا کند، حتماً پیروزی های بزرگتری را رقم خواهید زد. لازمه ی آن این است اگر ما مقاومت کردیم در برابر قدرتهای بزرگ باید در برابر اشرافیت خواهی و رانت خواهی و رانت خواری و در برابر فقر، فساد و تضعیف هم مقاومت کنیم.
شرط آن این است که توجه لازم داشته باشیم به دو عامل اصلی : 1_ اسلام ناب محمدی و ولایت فقیه . 2_ اعتماد به مردم . عماد الدین ، العام من الامة . این فرمایش حضرت علی به مالک اشتر است که پشتوانه و ستون دین، توده های مردم هستند. 
این را باید باور کنیم و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: رمز بزرگ موفقیت امام این بود که خداباوری و مردم باوری را داشت و بر این مبنا خود را باور کرد.
عهد می کنیم انشاءالله حماسه ی سیاسی که شما در 24 خرداد ایجاد خواهید کرد و هر کسی که منتخب شما شود از فردای 24 خرداد باید حماسه ی اقتصادی را کلید بزند تا شاهد رفع برخی مشکلات و حرکت جوشنده در مسیر مقاومت و پیشرفت باشیم. 
در پایان سعید جلیلی از حضور مردم تشکر و قدردانی نمود و تمام این لطف و ابراز محبت مردم را به خاطر اسلام و ولایت و رهبری دانست و سالک این مسیر مورد عنایت مردم خواهد بود و هرکه از این مسیر خارج شود مردم با او عقد اخوت نخواهند بست. 

 

Jacelyn
جمعه 17 آذر 1396 08:38 ب.ظ
Your means of describing all in this article is in fact good,
every one can without difficulty understand it, Thanks a
lot.
What do you do when your Achilles tendon hurts?
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:51 ب.ظ
When someone writes an piece of writing he/she keeps the image of a user in his/her mind that how a user can understand it.
Thus that's why this paragraph is great. Thanks!
Foot Problems
جمعه 13 مرداد 1396 05:02 ب.ظ
Hi, Neat post. There is an issue along with your web site in internet explorer, would test this?
IE still is the marketplace leader and a large portion of people
will pass over your excellent writing because of this problem.
Can stretching help you grow taller?
دوشنبه 9 مرداد 1396 09:42 ق.ظ
Thanks to my father who shared with me on the topic of this
web site, this blog is really awesome.
home std test kit
شنبه 3 تیر 1396 12:46 ق.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن مناسب
ابتدا آیا واقعا حل و فصل درست با من پس از
برخی از زمان. جایی درون جملات
شما قادر به من مؤمن متاسفانه فقط برای کوتاه در حالی که.
من با این حال کردم مشکل خود را با جهش
در مفروضات و یک خواهد را
سادگی به پر کسانی که شکاف. در صورتی که شما که می توانید انجام من می
قطعا بود مجذوب.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : سرویس بلاگفا

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

پایگاه اینترنتی دیده بان نیوز
من یك یهودی ام . . .; نشریه الكترونیكی منشور
نشریه الكترونیكی طریق
باران های سمی !